ZADZWOŃ +48 574 589 716

Aktualności

Czy możliwe że tak wyglądał pierwszy tablet? SZOK

teleautograf

Do czego miały służyć prototypy urządzeń? Jak działały? Które modele podbiły rynek na całym świecie?

Historia tabletów

Amerykański inżynier elektryk Elisha Gray w 1888 roku opatentował urządzenie zwane Teleautografem, które przechwytywało wprowadzone za pomocą rysika pisma odręcznego i przekazywało go na znaczną odległość dzięki impulsowi elektromagnetycznemu. W 1945 Vannevar Bush opisał w swojej pracy urządzenie zwane memeksem (Memex). Oparty na mikrofilmach prekursor komputera osobistego. Naukowiec na głowie umieszczałby kamerę i wykonywał eksperymenty. Pulpit byłby wyposażony w maszynę do pisania zdolną do rozpoznawania głosu i odtwarzania go za pomocą syntezy. Maszyna memex była prawdopodobnie pierwszym praktycznym opisem tego, co dziś nazywamy biurem przyszłości.

Czytaj więcej: Czy możliwe że tak wyglądał pierwszy tablet? SZOK

Zaatakowany przez wirusa w tablecie? Czy należy się go bać?

Wirus w tablecie

Zaatakowany przez wirusa w tablecie? Czy należy się go bać?

Coraz częściej dostajemy zapytania czy należy się chronić przed wirusem na tablecie z Androidem i nie tylko. Systemy operacyjne występujące na tabletach to te które najczęściej wykorzystywane są w urządzeniach mobilnych – telefonach komórkowych czy smartfonach, a nie te, które wykorzystujemy w laptopach czy komputerach.

Najczęściej złośliwe oprogramowanie ma na celu zagrożenie bezpieczeństwu użytkowników – wyłudzeniu danych osobistych, danych o naszych znajomych, wysyłania drogich smsów, otrzymywania reklam, sprawdzania położenia gps i wielu tym podobnych najczęściej bez naszej zgody.

Czytaj więcej: Zaatakowany przez wirusa w tablecie? Czy należy się go bać?